دیپلم گرافیک رایانه یکی از بهترین انتخاب هایی است که علاقمندان به دریافت دیپلم کاردانش می توانند داشته باشند. در کل همانطور که همیشه بیان شده و خواهیم کرد، اصلی ترین کاری که باید برای گرفتن دیپلم کاردانش کرد تکمیل کردن مهارت است، این بدان معناست که دانش آموز باید به هر صورت که شده گواهینامه مهارت های تعریف شده برای این کد دیپلم را دریافت کند.

رشته گرافیک رایانه چه تعداد درس یا مهارت دارد؟

دیپلم گرافیک رایانه شامل 5 مهارت :

1 – کاربر رایانه
2 – تایپ رایانه
3 – گرافیک رایانه
4 – گرافیک رنگی
5 – گرافیک سیاه و سفید

نکته: برای تکمیل فرایند دریافت دیپلم باید گواهینامه همه موارد فوق دریافت گردد. لذا ناقص بودن آنها با نداشتن کل آنها فرقی ندارد.

دروس عمومی:

دیپلم ردی ها و دارندگان مدرک قبولی سال سوم نظام قدیم و یا دوم نظام جدید نیازی به گذراندن دروس عمومی ندارند

افرادی که به هیچ وجه موفق به گذراندن دروس عمومی نشده و یا دوره اول و دوم دبیرستان را به طور کامل نگذرانده اند ، می توانند به صورت غیر حضوری در یکی از مراکز آموزش از راه دور ثبت نام نمایند.

ثبت نام دروس عمومی در سه ترم پاییز، زمستان و تابستان انجام می گیرد.

نحوه ورود به بازار کار و آینده شغلی

مهندسی نرم افزار: بررسی راه‌های مکانیزه کردن فعالیت‌های سازمانی برنامه نویسی و تولید کد تست و بررسی برنامه های تولید شده ، از جمله بازار کار مرتبط با این رشته است.

مهندسی سخت افزار: طراحی و پیاده سازی سیستم های کامپیوتری سفارشی ، ارتقا کیفیت سخت افزار موجود به وسیله اصلاح های نرم افزاری و سخت افزاری ، از جمله بازار کار مرتبط با این رشته است.

مهندسی شبکه: مطالعه و بررسی سرعت و کیفیت شبکه‌های موجود در ارتقا کیفیت شبکه های موجود و ایجاد شبکه های کامپیوتری از جمله بازار کار مرتبط با این رشته است.

هوش مصنوعی: متاسفانه در رابطه با این رشته چندان بازار کار مرتبط با صنعت وجود ندارد و بیشتر فارغ التحصیلان این گرایش در حوزه های تحقیقاتی مرتبط مشغول به فعالیت برای سازمان های تحقیقاتی بزرگ هستند.

ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر

در حال حاضر دانش آموزان پس از اخذ مدرک در صورت تمایل به ادامه تحصیل می‌توانند از طریق دانشگاه‌های زیر اقدام کنند :

ابتدا در سطح كارداني ( فوق دیپلم ) ،سپس تا سطح كارشناسي (لیسانس) كه براي این رشته به تصویب رسیده است به صورت ناپیوسته ادامه تحصیل دهند، همچنین این دانش آموزان مي توانند در صورت تمایل به تغییر رشته در آزمون تغییر رشته پیش دانشگاهي شركت نموده و پس از قبولي و گذراندن این دوره از طریق آزمون سراسري در دانشگاه دولتي یا آزاد ادامه تحصیل دهند .

برای مشاوره بیشتر و ثبت نام اینجا کلیک کنید .